Gdzie kupić nasiona Golden Seeds?

Kwalifikowany materiał siewny marki Golden Seeds jest dostępny w punktach dystrybucyjnych głównie na terenie północnej oraz wschodniej Polski. Zaletą wyboru materiału siewnego w lokalnym punkcie sprzedaży jest możliwość skorzystania z doradztwa sprzedawcy. Kwalifikowany materiał siewny można kupić również wysyłkowo za pośrednictwem sklepu internetowego, np. agrotechnika.co . Zaletą takiego rozwiązania jest szybki czas realizacji zamówienia oraz dostawa bezpośrednio do klienta. Co ważne – kupując w ten sposób nasiona, sklep internetowy jest w stanie dostarczyć materiał siewny do klienta na terenie całego kraju. Ciągle dążymy do rozszerzenia stacjonarnej sieci dystrybucyjnej nasion zbóż i bobowatych grubonasiennych spod marki Golden Seeds, tak żeby nasiona rolnicze naszej produkcji były dostępne stacjonarnie na terenie całego kraju.

Główny dystrybutor nasion Golden Seeds

Agro Technika sp. z o.o.
Agro Technika Sp. z o. o.
Zielonka Pasłęcka 23A, 14-400 Pasłęk, NIP: 743-20-23-342
tel. 505 227 032, e-mail: nasiona@agrotechnika.co, www.agrotechnika.co

Autoryzowani dystrybutorzy nasion marki Golden Seeds

Agrochem Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds Agriviosion Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds Big Agro Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds Procam Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds PH Jacek Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds Za-Rol Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds Timrol Autoryzowany dystrybutor nasion marki Golden Seeds
„Agro-Plus” Biuro Handlowe Bożena Mioduszewska, ul. Sosnowa 10, 18-300 Zambrów, tel.: (86) 270-52-41
AGROMARKET Wojciech Kalinowski, Mścichy 20, 18-200 Wysokie Mazowieckie, tel.: (86) 275-31-27
FH „MAXIM” M.J. Wyszyńscy Sp.j., Kostry Noski 22a, 18-212 Nowie Piekuty, tel.: 604 289 316
Centrum Paszowe Śniadowo Krzysztof Mieczkowski, ul. Szosowa 16a, 18-411 Śniadowo, tel.: 505 756 198

Jak zamówić nasze nasiona?

Zamawiając materiał siewny należy się zdecydować na rodzaj opakowania, w jakim ma być dostarczony przez sklep z nasionami. W Golden Seeds nasiona pakujemy w papierowe worki 50 kg, a także w Big Bagi. Dostęne są dwie pojemności takiego opakowania - 500 i 1000 kg materiału siewnego. Przy wyborze opakowania i miejsca zakupu należy mieć na uwadze, że materiał siewny zbóż i roślin bobowatych ma większą masę niż np. w przypadku rzepaku czy kukurydzy. Warto pamiętać, że na dostarczenie przez kuriera tak ciężkich przesyłek jak np. 5 opakowań Big Bag po 1000 kg musimy zarezerwować więcej czasu, aby siewy wykonać w terminie.

Zaprawy standardowe lub wybrane przy zamówieniu

Nasze nasiona są zaprawiane środkami najwyższej jakości. Dla pszenic odmian Rotax, Kalman, IS Spirella i Spontan standardowym rozwiązaniem jest wykorzystanie zestawu Scenic 080 FS + Peridam Ferti. Dla pozostałych odmian pszenicy i pszenżyta - Seedron 60 FS. Istnieje możliwość zaprawienia dowolną zaprawą lub zastosowaniem dodatków dostępnych na rynku. W Golden Seeds jesteśmy otwarci na specyficzne zamówienia. Wszelkie informacje, dotyczące modyfikacji naszych standardowych rozwiązań, dostępne są u głównego dystrybutora nasion naszej marki - Agro Technika sp. z o.o. Wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby towar dostępny był w najszybszym możliwym terminie. Prosimy jednak uwzględnić, że wszelkie zmiany zapraw i dodatków mogą spowodować wydłużenie czasu oczekiwania. Odradzamy zwłokę przy tego typu zamówieniach.

Bezpieczeństwo przy kontakcie z materiałem siewnym

Podczas załadunku zaprawionych nasion do siewnika należy zachować szczególne środki ostrożności. Niezależnie bowiem od jakości użytych zapraw, podczas załadunku materiału siewnego zawsze – w mniejszym lub większym stopniu występuje pylenie. Zaprawy nasienne mogą działać drażniąco na oczy czy układ oddechowy, mogą również wywoływać reakcje skórne, podejrzewa się ponadto że niektóre zaprawy mogą mieć działanie kancerogenne. Bardzo ważne więc, żeby przy załadunku nasion do siewnika korzystać z odzieży ochronnej oraz specjalnej maseczki pyłowej. Stosowanie odzieży ochronnej podczas zabiegów z wykorzystaniem środków ochrony roślin jest coraz popularniejsze. Siew nie wymaga aż takich środków ostrożności jak przy wykonywaniu oprysków, jednak warto zaopatrzyć się w podstawową odzież ochronną. Taką odzież można nabyć w tym samym punkcie dystrybucyjnym co nasiona, czy chociażby przez sklep prowadzący sprzedaż nasion, nawozów i środków ochrony roślin, który jest także kompleksowo wyposażony w niezbędne akcesoria, zapewniając tym samym bezpieczeństwo produkcji rolniczej.

Potwierdzona jakość

Niezależnie od tego, czy nasiona rolnicze kupuje się w stacjonarnym sklepie, czy za pośrednictwem Internetu, zawsze należy sprawdzić, czy materiał siewny jest zaopatrzony w etykietę. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że kupowany materiał jest przebadany i pochodzi z pewnego źródła. Nie sposób gołym okiem dostrzec różnicy między kwalifikowanym materiałem siewnym, a tym który tylko z nazwy jest kwalifikowany. Różnica ujawnia się dopiero po wysianiu – w niższej odporności na choroby, gorszym przezimowaniu w wypadku odmian ozimych, ale również w niższym plonowaniu.